menu Home
Newsroom

Więcej broni na florydzkich lotniskach

MS | 11/13/2020

Lotniska na Florydzie przygotowują się do sezonu wakacyjnych podróży, jednak już teraz pracownicy lotnisk zauważyli wzrost osób, które pojawiają się na odprawie z bronią.

Do tej pory funkcjonariusze Administracji Bezpieczeństwa Transportu (TSA) znaleźli 360 sztuk pistoletów w punktach kontroli bezpieczeństwa w całym stanie. „Tylko w tym tygodniu mieliśmy jeden dzień, kiedy znaleźliśmy cztery sztuki broni palnej w punktach kontrolnych” – powiedział Kirk Skinner, dyrektor ds. bezpieczeństwa federalnego TSA w regionie Tampa Bay. Jednocześnie Skinner stwierdził, że wiele z tych broni było załadowanych i stanowiło potencjalne zagrożenie dla pasażerów, załóg lotniczych i jego pracowników.

Mimo że liczba pasażerów w tym roku jest o połowę mniejsza w porównaniu z 2019 nie ma ten fakt odzwierciedlenia jeśli chodzi o próbę przewiezienia broni. Ta liczba jest taka sama jak w latach ubiegłych. Według TSA problem ten dotyczy wszystkich głównych portów lotniczych Florydy.

Broń przejęta w 2020 r. do końca października:

 • Międzynarodowy port lotniczy Tampa – 57
 • Międzynarodowy port lotniczy St. Pete-Clearwater – 9
 • Międzynarodowy port lotniczy Orlando – 65
 • Międzynarodowy port lotniczy Fort Lauderdale-Hollywood – 62
 • Międzynarodowy port lotniczy Miami – 43
 • Międzynarodowy port lotniczy Jacksonville – 30

„Próbujemy dowiedzieć się, co sprawia, że pasażerowie częściej przychodzą na lotnisko ze swoją bronią” – powiedział Skinner i wciąż jest to zagadką. Wielu pasażerów złapanych z bronią na lotniskach w Tampie mówi funkcjonariuszom, że przypadkowo przynieśli ją z bagażem.

Kongresman Ross Spano napisał na Facebooku, że został zatrzymany na punkcie kontrolnym na międzynarodowym lotnisku w Tampie pod koniec września po tym, jak w jego torbie podręcznej znaleziono pistolet. W swoim poście powiedział, że w ostatnich latach grożono mu śmiercią i zaczął nosić przy sobie broń palną. Po potwierdzeniu przez TSA, że ma on zezwolenie na noszenie broni, pozwolono mu zatrzymać broń i wejść z nią na pokład, lecz już na późniejszy lot.

TSA twierdzi, że każdy złapany z bronią na lotnisku może grozić grzywną. „Niezależnie od tego, czy masz zezwolenie na noszenie broni, czy nie, zostanie wszczęte postępowanie cywilne, które może skutkować grzywną w wysokości do $13 669 USD” – powiedział Skinner. Pasażerowie, który nie mają pozwolenia na ukryte noszenie broni mogą również zostać oskarżeni o przestępstwo.

Written by MS

 • play_circle_filled

  Słoneczne Radio – Live
  Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play