menu Home
NewsroomWiadomości

Wolontariusze rozdali na Florydzie 5000 smyczy z Narcanem w sprayu

JL | 03/19/2024

Wolontariusze organizacji non-profit CARE Resource rozdali 5000 dawek Narcanu w sprayu wśród Spring Breakers na południu Florydy. Narcan to substancja, która błyskawicznie odwraca skutki przedawkowania opioidów, co może uratować życie wielu osób.

Personel CARE spędził cały wtorek przechadzając się po plaży i wręczając losowym ludziom smycze z Narcanem w Sprayu. Łącznie rozdano 5000 gadżetów, które mogą uratować komuś życie.

„Przekazaliśmy 5000 dawek Narcanu w ręce uczestników Spring Break” – powiedział dr Thomas Smith, dyrektor Behavioral Health Services w CARE Resource.

„Jeśli mówią: 'Nie, nie biorę narkotyków’, mówimy: 'OK, ale będziesz na imprezach, prawda? Może będziesz osobą, która uratuje komuś życie” – podkreślił.

CARE chwali się setkami udokumentowanych przypadków, kiedy rozdawany przez organizację Narcan uratował komuś życie.

„Zażywanie narkotyków w dzisiejszych czasach to jak gra w rosyjską ruletkę, ale z rewolwerem, który ma 3 naboje zamiast jednego” – powiedziała Emy Martinez z zespołu CARE.

To, o czym mówi Martinez, jest efektem upowszechnienia się w USA silnych opioidów, z których najgroźniejszym jest fentanyl. Narkotyk niekoniecznie musi być sprzedawany w czystej postaci świadomemu klientowi. Największym problemem jest fakt, iż silny narkotyk jest dodawany do innych środków psychoaktywnych w celu wzmocnienia ich działania. Tym samym zażywający inne narkotyki nie wie, że w rzeczywistości konsumuje fentanyl.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play