menu Home
NewsroomWiadomości

Wścieklizna na obszarze Ft. Lauderdale

KS | 12/29/2022

Władze Ft. Lauderdale wydały specjalne ostrzeżenie przed wścieklizną.

W miniony wtorek jeden z dzikich kotów uzyskał pozytywny wynik. Póki co nie wiadomo również, jak wiele zwierząt zostało zarażonych. Oznacza to, że zwierzęta domowe również są zagrożone, jeśli nie są zaszczepione.

Alarm obowiązuje przez 60 dni i obejmuje obszar na północ od Sunrise Boulevard, a także na zachód, wschód i południe od Middle River Drive. Przypadki zakażenia wścieklizną mogą jednak wystąpić również poza tym rejonem.

Wszystkie zwierzęta domowe powinny zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Należy również unikać kontaktu z dzikimi zwierzętami, szczególnie szopami, nietoperzami, lisami, skunksami, wydrami, czy kojotami. Nasi pupile nie powinni również w najbliższym czasie biegać bez opieki po podwórku. Naraża ich to na atak ze strony agresywnych osobników.

Wścieklizna jest chorobą układu nerwowego i jest śmiertelna dla wielu zwierząt i ludzi. Osoby, które zostały ugryzione lub podrapane przez zwierzęta powinny zgłosić się do Departamentu Zdrowia Powiatu Broward numerem 954-467-4700.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play