menu Home
NewsroomWiadomości

Wynajmujący mieszkania w Miami Beach narzekają na stan budynków

KS | 08/25/2021

Najemcy z Miami Beach oskarżają burmistrza Surfside o zaniedbywanie budynków.

Mieszkańcy jednego z apartamentowców mają liczne problemy ze stanem technicznym swojego budynku. Jak podkreślają, balkony są w opłakanym stanie, podobnie jak niedziałająca winda. Część z nich, nawet nie może korzystać z balkonów. Boją się bowiem, że mogą się one zawalić.

Problemy pojawiają się również w samych mieszkaniach. Część z nich ma w sufitach dziury, przez które wpada woda.

Problemy z budynkiem, którego zarządcą jest burmistrz Surfside – Charles Burkett, zaczęły się w 2017 roku, kiedy jego część uszkodził huragan Irma. Od tamtej pory, szkody nie zostały naprawione. Jak podkreślił burmistrz, miasto cały czas czeka na odpowiednie zezwolenia. Natomiast temu winne jest miasto Miami Beach.

Okazuje się jednak, że dokumentacja złożona przez urzędników z Surfside, brakuje odpowiednich rysunków technicznych. Z tego powodu jest ona niepełna, a miasto nie może wydać zezwolenia na remont. W zeszłym tygodniu Miami Beach wysłało specjalne zawiadomienie, w którym zaznacza, że dokumentacja ta jest niezgodna z przepisami. Jednocześnie nakazało zabezpieczenie balkonów w ciągu 24 godzin.

Burmistrz dalej czeka jednak na odpowiednie zezwolenia, aby móc rozpocząć remont. Jak zapowiedział, prace rozpoczną się prawdopodobnie we wrześniu.

Odnosząc się do kwestii przeciekającego dachu, podkreślił, że jest on nowy, więc problem może występować przy oknach. Natomiast woda dostająca się na klatkę schodową, to według niego efekt otwartych drzwi.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play