menu Home
Newsroom

Wyprawa na borówki

MS | 03/27/2021

Ludzie, którzy mieszkają w Sarasocie i Tampie często nie mają pojęcia, jaka perełka znajduje się w pobliżu ich domu. Jeśli macie ochotę poczuć się jak za dawnych lat, kiedy jagody zbierało się z krzaka to zapraszamy na farmę państwa Albritton przy 9600 State Road 72 w Sarasota

Rodzina prowadzi gospodarstwa rolne od 1800 roku. Na początku mieli wszystko – od cytrusów po bydło. Niestety czasy się zmieniły, pojawiło się coraz więcej problemów, chociażby owady, które zniszczyły drzewka cytrusowe i tak rodzina zdecydowała się na uprawę borówki amerykańskiej. W 2015 roku rodzina Albritton wykarczowała 25 akrów cytrusów, a w ich miejsce posadziła 60 000 roślin borówki amerykańskiej.

„Zaczynaliśmy na dużą skalę; to nie było tylko kilka roślin. To ogromna praca z miłości” – powiedział Albritton. Posadzili cztery odmiany: Emerald, spring-high, jewel i arcadia. Pierwsze komercyjne zbiory miały miejsce w 2017 roku. Rodzina Albritton otworzyła u-pick dla publiczności jako sposób na uzupełnienie dochodów.

Jeśli macie ochotę na pyszne i świeże, prosto z krzaka borówki to gospodarstwo państwa Albritto zaprasza w środy, piątki, soboty i niedziele od 10 rano do 2 po południu. Pole borówek znajduje się przy 9600 State Road 72 w Sarasota, pięć mil na wschód od I-75, przy Clark Road. Cena za każdy funt zebranych borówek wynosi $5.50.

Więcej informacji na stronie: www.albrittonfruitfarms.com

Written by MS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play