menu Home
NewsroomWiadomości

Wzrost liczby przypadków „sextortion” na Florydzie

KS | 01/11/2023

Urzędnicy ostrzegają mieszkańców Florydy o wzroście liczby przypadków „sextortion” skierowanego w kierunku nieletnich.

Jak poinformowała Prokurator Generalna Florydy Ashley Moody, tysiące młodych osób są celem i ofiarami tego typu działań. W 2022 roku ofiarą takich działań padło ponad 3,000 nieletnich.

Sextortion to forma wykorzystania, w której nieletni są zmuszane do wysłania przestępcy niecenzuralnych zdjęć, czy filmów. Następnie wykorzystuje on te materiały do szantażu, domagając się wysłania pewnej sumy pieniędzy.

Departament Dzieci i Rodzin zaapelował do rodziców i opiekunów o większą kontrolę tego, co dzieci robią w internecie. Warto zadbać o to, by ich konta w mediach społecznościowych były prywatne. Warto również uczulić młodzież na działanie internetu i zaznaczyć, że nie każdy jest tym, za kogo podaje się w sieci. Należy pamiętać, że podstawą jest rozmowa, która może zapobiec katastrofie. Jeśli jednak doszło już do takiego zdarzenia, dziecko powinno wiedzieć, że może poprosić o pomoc swoich najbliższych.

Każdy rodzic podejrzewający, że jego dziecko mogło stać się celem ataku takiego przestępcy, może skontaktować się z National Center for Missing & Exploited Children’s CyberTipline pod numerem 1(800) 843-5678.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play