menu Home
NewsroomWiadomości

Zagrożone żółwie morskie mogą stracić ochronę

KS | 03/26/2021

Polityka rządu amerykańskiego, która chroni rzadkie żółwie morskie w czterech południowych stanach, w tym na Florydzie, po trzech dekadach może ulec zmianie.

Od 1991 roku, Army Corps of Engineers wstrzymał pogłębianie kanałów żeglugowych od Karoliny Północnej do Florydy w cieplejszych miesiącach. Żółwie morskie chronione przez Endangered Species Act są wtedy najbardziej aktywne i jest ich w tych wodach najwięcej. Polityka ta została wprowadzona w celu ochrony żółwi przed maszynami, które odkurzają osady.

W najbliższych tygodniach, Army Corps planuje jednak rezygnację z tych zapisów.

Grupa ekologiczna One Hundred Miles z Georgii wzywa urzędników stanowych do przeciwstawienia się tej zmianie. Jak podkreśla, wysiłki mające na celu zmniejszenie śmierci żółwi morskich trwają od kilkudziesięciu lat i nie można z nich teraz rezygnować.

Według oceny National Marine Fisheries Service z zeszłego roku, przewiduje się, że pogłębianie w cieplejszych miesiącach zabije 460 żółwi morskich w czterech stanach w okresie trzech lat.

Urzędnicy Army Corps twierdzą jednak, że mogą wyeliminować sezonowe limity pogłębiania bez narażania żółwi morskich na większe niebezpieczeństwo.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play