menu Home
NewsroomWiadomości

Zagrożone żółwie morskie mogą stracić ochronę

KS | 03/26/2021

Polityka rządu amerykańskiego, która chroni rzadkie żółwie morskie w czterech południowych stanach, w tym na Florydzie, po trzech dekadach może ulec zmianie.

Od 1991 roku, Army Corps of Engineers wstrzymał pogłębianie kanałów żeglugowych od Karoliny Północnej do Florydy w cieplejszych miesiącach. Żółwie morskie chronione przez Endangered Species Act są wtedy najbardziej aktywne i jest ich w tych wodach najwięcej. Polityka ta została wprowadzona w celu ochrony żółwi przed maszynami, które odkurzają osady.

W najbliższych tygodniach, Army Corps planuje jednak rezygnację z tych zapisów.

Grupa ekologiczna One Hundred Miles z Georgii wzywa urzędników stanowych do przeciwstawienia się tej zmianie. Jak podkreśla, wysiłki mające na celu zmniejszenie śmierci żółwi morskich trwają od kilkudziesięciu lat i nie można z nich teraz rezygnować.

Według oceny National Marine Fisheries Service z zeszłego roku, przewiduje się, że pogłębianie w cieplejszych miesiącach zabije 460 żółwi morskich w czterech stanach w okresie trzech lat.

Urzędnicy Army Corps twierdzą jednak, że mogą wyeliminować sezonowe limity pogłębiania bez narażania żółwi morskich na większe niebezpieczeństwo.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play