menu Home
Newsroom

Zakaz karmienia kur na Key West

MS | 01/22/2021

Każdy, kto odwiedził Key West wie, że na jego ulicach można spotkać wędrujące kury i koguty. Straż miejska dąży do wprowadzenia zakazu dokarmiania ptaków, które stały się dość uciążliwym problem dla Key West.

Wiele osób zaskoczył widok kur i kogutów wędrujących po Key West. Wielu z turystów nie tylko robi zdjęcia ptakom, ale także dokarmia je. Straż miejska uważa że to dziko wałęsające się po ulicach ptactwo stało się dość uciążliwym problem i dlatego zakazuje ich dokarmiania. Rozporządzenie zostało jednogłośnie zatwierdzone w środę w pierwszym czytaniu i mówi, że że zdziczałe kury mogą „przenosić i rozprzestrzeniać choroby, niszczyć mienie i powodować duże ilości odchodów na majątku publicznym”.

Osoby, które będą dokarmić ptactwo mogą zostać ukarane grzywną w wysokości $250 za pierwsze naruszenie i $500 za kolejne złamanie zakazu. Rozporządzenie oczekuje teraz na drugie głosowanie.

„Te kury są grube i mają niewielkie problemy ze znalezieniem posiłku. Turyści karmią je popcornem lub frytkami, a niektórzy miejscowi kupują dla nich ogromne torby karmy dla ptaków. Ptactwo świetnie się bawi” – powiedział komisarz Clayton Lopez, który jest zwolennikiem wprowadzenia zakazu dokarmiania ptactwa. „Mogą wybierać lepiej niż my, co jedzą z talerza”.

Dzikie kury w mieście nie potrzebują pomocy w znalezieniu pożywienia, powiedział Tom Sweets, dyrektor wykonawczy Key West Wildlife Center. „Nie ma nic gorszego dla kurczaków niż ich karmienie” – powiedział Sweets. „Nigdy nie widziałem chudego kurczaka w Key West, chyba że jest chory lub kontuzjowany. Naprawdę nie ma takiej potrzeby. Są w stanie o siebie zadbać ”.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play