menu Home
NewsroomWiadomości

Zakaz sprzedaży alkoholu po 2 w nocy, niezgodny z prawem

KS | 06/08/2021

Nowe prawo Miami Beach zakazujące sprzedaży alkoholu w klubach w South Beach po godzinie 2 w nocy,  jest „niezgodne z prawem”, orzekł sędzia Miami-Dade Circuit Court.

Podczas rozprawy, sędzia Beatrice Butchko stanęła po stronie popularnego hotelu Clevelander na Ocean Drive, który pozwał Miami Beach za niedawno nałożony zakaz sprzedaży alkoholu. Butchko orzekła, że głosowanie komisji miejskiej w celu zatwierdzenia nowego prawa – które weszło w życie 22 maja – nie było prawidłowo wykonane.

Butchko powiedziała, że propozycja burmistrza Dana Gelbera, aby zakończyć sprzedaż alkoholu o 2 nad ranem w rozrywkowej dzielnicy miasta, została niewłaściwie przedstawiona. Zaprezentowano ją jako ogólne rozporządzenie wymagające zwykłej większości, a powinna być przedstawiona jako rozporządzenie o zagospodarowaniu przestrzennym wymagające szerszego poparcia komisji.

Trzech z siedmiu komisarzy miasta dołączyło do Gelbera, aby przegłosować rozporządzenie, ale w świetle prawa, wymaga ono poparcia pięciu komisarzy.

Nowe przepisy nie zostały wprawdzie cofnięte, natomiast obecnie trwają przygotowania nowej ustawy, którą zatwierdzić ma sędzia Butchko.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play