menu Home
NewsroomWiadomości

Zapadł wyrok ws. Aimee Harris. Kobieta z Florydy wykradła i sprzedała pamiętnik córki Bidena

JL | 04/09/2024

Kobieta z Florydy została skazana we wtorek na miesiąc więzienia i trzy miesiące aresztu domowego za kradzież a potem sprzedaż pamiętnika córki prezydenta Joe Bidena. Kradziony dziennik trafił cztery lata temu w ręce konserwatywnej grupy Project Veritas.

Aimee Harris została skazana w sądzie federalnym na Manhattanie przez sędzię Laurę Taylor Swain, która nazwała działania kobiety z Palm Beach na Florydzie „nikczemnymi”.

Harris przyznała się do kradzieży pamiętnika w sierpniu 2022 roku. Zeznała wówczas, że otrzymała 20 tys. dolarów z umówionych 40 tys. dolarów za kradzież i sprzedaż pamiętnika. Kupcem była konserwatywna grupa Project Veritas.

Project Veritas został założony w 2010 roku. Organizacja określa się jako agencja informacyjna, jednak słynie raczej z dziennikarstwa śledczego – m.in. kompromitowania organizacji, polityków i firm. Project Veritas odpowiada m.in. za rozmowę z jednym z dyrektorów Pfizera, zarejestrowanej ukrytą kamerą w czasie pandemii COVID-19.

Harris i Robert Kurlander – współoskarżony w sprawie – próbowali bezskutecznie sprzedać osobiste rzeczy Ashley Biden już w 2020 roku. Wówczas zaproponowali ich zakup kampanii byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Według sędzi – Harris oprócz motywowania się zyskiem, chciała także „wpłynąć na krajobraz polityczny kraju”.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play