menu Home
NewsroomWiadomości

Zoo Miami chce zwiększyć populację flamingów

KS | 05/27/2022

Flamingi to wyjątkowe i piękne ptaki. Niestety, liczba tych, które żyją na wolności znacząco zmniejszyła się w ciągu ostatnich lat.

Zoo Miami chce jednak, byśmy mogli je oglądać znacznie częściej. Zespół ekspertów twierdzi, że Słoneczny Stan ma idealne warunki, by odbudować populację tych zwierząt.

Tym bardziej, że liczba tych ptaków na Florydzie, była niegdyś bardzo duża. Polowano na nie jednak, ze względu na pożywienie oraz ich nietuzinkowe pióra. Przez to flamingi niemalże wyginęły.

Czasami pojawiają się one w okolicach Everglades. Nie wiadomo jednak skąd one pochodzą i czy są to ostatnie okazy, które pozostały po polowaniach, przy przylatują na Florydę, na przykład z Karaibów.

Obecnie trwają poszukiwania odpowiedniego miejsca, gdzie flamingi mogłyby funkcjonować. Chodzi o błotniste siedlisko z dużą przestrzenią, w której ptaki mogłyby uwić gniazdo oraz znaleźć niezbędny pokarm.

Eksperci apelują również, by mieszkańcy, którzy zauważą flaminga, natychmiast to zgłosili. Stworzono do tego specjalną aplikację o nazwie E-bird. Być może to dzięki wam uda się odnaleźć nowy dom dla tych wyjątkowych ptaków.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play