menu Home
NewsroomWiadomości

Związki zawodowe Disney World odrzuciły nowy kontrakt

KS | 02/06/2023

Członkowie związków zawodowych odrzucili propozycję kontraktu obejmującego dziesiątki tysięcy pracowników Walt Disney World. Twierdzą oni, że umowa nie zapewnia pracownikom odpowiednich zarobków w obliczu rosnących kosztów życia.

Tym samym, pracownicy wracają do stołu negocjacyjnego, kontynuując rozmowy, które trwają od sierpnia. Nowy kontrakt ma obejmować około 45,000 pracowników.

Na początku pracownicy z koalicji Service Trades Council Union domagali się wzrostu minimalnej płacy do co najmniej $18 za godzinę.

Propozycja odrzucona w piątek obejmowała stopniową podwyżkę do $20. Płace miałyby wzrastać co roku o $1. Obecnie wynoszą one $15. W ten sposób, stawka godzinowa wzrosłaby do $18 dopiero za 3 lata.

Natychmiastową podwyżkę otrzymałaby tylko część kadry na konkretnych stanowiskach, w tym kierowcy autobusów, pracownicy kuchni, czy obsługi hotelowej. Jest to jednak zaledwie 1/4 wszystkich pracowników domagających się podwyżki.

Ubiegłoroczny raport opublikowany przez Unite Here Local 737 wykazał, że aby móc utrzymać się na Florydzie, mieszkańcy muszą zarabiać co najmniej $18,19 na godzinę. Potrzeby rodziny z dwójką dzieci są jednak jeszcze wyższe. W tym przypadku oboje rodziców musi zarobić $23,91 na godzinę.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play