menu Home
Newsroom

Nie będzie reklamy Budweiser podczas Super Bowl

MS | 01/26/2021

Po raz pierwszy od 1983 roku Anheuser-Busch nie zainwestuje milionów dolarów w reklamę Budweiser podczas Super Bowl. Firma ogłosiła, że ​​zamiast tego przekaże pieniądze, które mogłaby wydać na reklamy, na działania mające na celu zwiększenie świadomości szczepień przeciwko koronawirusowi.

Super Bowl to nie tylko ciekawe wydarzenie sportowe, jedno z najważniejszych w Ameryce, ale także szansa na zaprezentowanie swojej firmy po horrendalnych cenach. Firmy płacą miliony dolarów, aby móc być częścią 4-minutowego bloku reklamowego. W tym roku pojawi się jednak mniej firm w tych blokach reklamowych. Niektóre biznesy zrezygnowały z reklamy w czasie Super Bowl, a pieniądze, które miały być wydane na spoty reklamowe chcą przeznaczyć na pomoc w walce z pandemią. Jedną z takich firm jest Budweiser. Szacuje się, że 5,6 miliona dolarów, które zostałyby wydane na reklamę Budweisera, zostanie teraz wykorzystane na pomoc w „proaktywnym” promowaniu świadomości szczepionek.

Reklamy Super Bowl są zwykle przygotowywane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i kręcone jesienią, co oznacza, że ​​reklamy emitowane za dwa tygodnie zostały nakręcone w warunkach kosztownej pandemii i bez pojęcia, jak potoczą się wybory prezydenckie. To jeszcze bardziej komplikuje dotychczasową sytuację – pandemia trwa, wiele biznesów upadło, ludziom doskwiera samotność i kłopoty finansowe – to nie jest czas na zabawę i świętowanie.

Wielu innych reklamodawców, którzy od wielu lat reklamowali się podczas Super Bowl również zrezygnowało ze swoich spotów, w tym Coke, Audi, Pepsi i Avocados from Mexico. 30-sekundowa reklama w czasie Super Bowl 7 lutego może kosztować około 5,5 miliona dolarów. Wciąż będziemy mogli zobaczyć reklamy Bud Light, Michelob Ultra i jego nowych seltzerów.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play